Membran Kapak Fiyatlari

Membran Kapak Fiyatlari Membran Kapak Fiyatlarinda Nelere dikkat edilir? 10/ 10 1739 oy


Membran kapak’ta fiyatlandırma genel olarak kapağın mat yüzeyli veya parlak yüzeyli olmasına göre değişkenlik gösterir. Mat yüzeyli kapaklar daha ucuzken, parlak yüzeyli kapaklar daha pahalıdır. Parlak Membran Kapak fiyatlarının daha yüksek olmasının sebebi parlak yüzeyli kaplama malzemelerinin hammade fiyatlarının yüksek olmasının yanı sıra parlak yüzeyli Membran Kapak üretimi mat yüzeyli kapak üretimine oranla daha zor ve uzun bir üretim sürecine sahip olmasıdır.

Membran kapaklarda fiyatı etkileyen başka bir detay da kapağın iki yüzünün de aynı renkte olmasıdır. Eğer kapağın ön ve arka yüzünü de aynı renkte malzemeden talep ederseniz fiyat yaklaşık yüzde otuz oranında artacaktır. Bir başka fiyatı etkileyen faktör ise istedğiniz kalınlık olacaktır. Eğer 18 mm’den daha farklı bir kalınlıkta ürün talep ediyorsanız fiyat farkı oluşmaktadır.

Membran kapağın fiyatını , kapağın üzerine işlenen motiflerde değiştirebilir. Düz kapaklar daha ucuzken üzerine işlenen motif, model çoğaldıkça fiyat da ona göre artış gösterecektir.

Membran kapak fiyatlarında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de fiyatın piyasa fiyatlarının çok altında olmasıdır. Eğer bir ürün benzerlerinden çok ucuz ise kesinlikle bir şekilde hilelidir. Rekabetin çok yoğun olduğu Membran Kapak piyasasında zaten fiyatlar minimum karlar seviyesine inmiş durumdadır. Bugün hammadde mal ediş fiyatının altında ürün satan firmalar olduğu gözlenmektedir. Bu ancak hammaddelerden herhangi bir tanesinin eksik veya defolu veya kalitesiz olduğunu, veya üretim süreçlerinden herhangi bir tanesinin uygun olmayan şekilde yapıldığını gösterir.

İstenen kalitede üretilmeyen Membran Kapak yani kalitesiz Membran Kapak satın alabileceğiniz en pahalı Membran Kapaktır. Bir yıl gibi bir süre içinde tamamen özelliğini yitirmiş kenarlarından açmalar yapmış, dönmeler yaşanmış Membran Kapak, hem nihai kullanıcı açısından ciddi bir sorundur hem de onun uygulamasını yapan mutfakçı açısından tekrardan o işleri takip edip yenisini yaptırması gerektiği için ayak bağı hem de zaman, para ve prestij kaybı demektir

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır.